Neurolog

Neurologia to dziedzina medyczna, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu nerwowego, czyli mózgu, rdzenia kręgowego, nerwów obwodowych oraz mięśni.


Neurologowie są wysoko wykwalifikowanymi specjalistami, którzy korzystając z wiedzy z zakresu neuroanatomii, neurofizjologii, neuropatologii oraz neurofarmakologii, diagnozują i leczą różnego rodzaju zaburzenia związane z funkcjonowaniem układu nerwowego.


Wizyta u neurologa może pomóc w ustaleniu przyczyny i diagnozie różnego rodzaju zaburzeń, a także pomóc w doborze odpowiedniego leczenia, które będzie najlepsze dla Pacjenta.


Kiedy warto udać się do neurologa?


Bóle głowy: bóle migrenowe, bóle napięciowe, bóle neuropatyczne, bóle związane z nadciśnieniem tętniczym.


Problemy z pamięcią: problemy z zapamiętywaniem, zaburzenia koncentracji, trudności z przypominaniem sobie wydarzeń z przeszłości.


Problemy z równowagą i koordynacją: zawroty głowy, szumy w uszach, problemy z chodzeniem lub utrzymywaniem równowagi.


Problemy związane z zaburzeniami ruchu: drżenia, spowolnienie ruchowe, sztywność mięśni.


Zaburzenia snu: problemy z zasypianiem, nieprzyjemne sny, koszmary senne, bezdech senny.


Problemy z mową: zaburzenia wymowy, trudności w mówieniu lub rozumieniu mowy (dyzartria lub afazja).


Problemy związane z chorobami układu nerwowego: choroby zwyrodnieniowe, choroby autoimmunologiczne, choroby metaboliczne.


Zaburzenia psychiczne związane z funkcjonowaniem układu nerwowego: choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, padaczka.


Problemy związane z urazami czaszkowo-mózgowymi: wstrząśnienia mózgu, zaniki pamięci, problemy z koncentracją, zaburzenia równowagi, drgawki.


Inne problemy związane z układem nerwowym: choroby naczyniowe mózgu, choroby genetyczne układu nerwowego.


Jeśli doświadczasz któregokolwiek z powyższych problemów lub innych trudności związanych z Twoim układem nerwowym, warto skonsultować się z neurologiem. Neurolodzy są wysoko wykwalifikowanymi specjalistami, którzy pomogą Ci zrozumieć Twoje objawy i dobiorą najlepszy sposób leczenia dla Twojego przypadku.Lekarze

Michał Markiewicz
Lek. Michał Markiewicz
Neurolog