Szybkie testy diagnostyczne

Szybkie testy diagnostyczne

Test nietolerancji pokarmowej IgG zależnej (176 antygenów; tzw. FIT)

Test umożliwia dostosowanie składu do potrzeb populacji polskiej i uwzględnienia wieloletniej statystyki nadwrażliwości pokarmowej IgG, występującej w naszym społeczeństwie. Dzięki ostatniej modyfikacji zastąpiono liczne, często niepopularnych w Polsce sery, jednym antygenem - mieszanką serów krowich (oddzielnie jest ser owczy i sery kozie), wprowadzenie produktów często stosowanych „leczniczo”  takich jak rumianek, aloes, kurkuma, czy kiszona kapusta, czy też w celach odchudzania alg (mieszanka kilku rodzajów). Dodano również produkty często stosowane w diecie alergików (np. królik, czy cielęcina). Jest popularny i wszechobecny gluten i glutaminian. Całkowitą nowością jest umieszczenie mieszanki antybiotyków, które mogą wykazać reakcję immunologiczną w klasie IgG na któreś z nich. To bardzo ważna informacja ponieważ również w tym mechanizmie antybiotyk może być wydalany z organizmu, a skrócony w ten sposób okres półtrwania leku może powodować jego brak skuteczności i wzrost oporności bakterii. W ofercie jest także panel nietolerancji na 20 najczęściej stosowanych antybiotyków (IgG) jeżeli jest potrzeba dokładnego zróżnicowania, jakiego/ich antybiotyków nie powinno się używać, mimo że nie wywołuje on reakcji alergicznej (za którą odpowiadają IgE).

W raporcie dla pacjenta dołączone są posiłki proponowane indywidualnie na podstawie wyniku, z podaniem ilości poszczególnych składników (w standardowej wersji testu). Do wyniku w formie książeczki otrzymuje się Poradnik z opisanymi ocenianymi w tym teście mechanizmami nietolerancji (nadwrażliwości) pokarmowej IgG zależnej oraz zasady dalszego postępowania, w oparciu o najnowszą wiedzę w tym zakresie.

 

TESTY ALERGOLOGICZNE

eMKmed oferuje możliwość skorzystania z poradni alergologicznej. Wizyta opiera się na szczegółowym wywiadzie z pacjentem oraz wykonaniu badań – testów skórnych, prób ekspozycyjnych czy też badań serologicznych. By rozpocząć leczenie alergii, należy ustalić, co dokładnie jest czynnikiem uczulającym. Mogą to być pyłki konkretnych roślin, składnik proszku do prania bądź kosmetyków, sierść zwierząt, jad pszczół, kurz, a także składniki leków oraz pokarmów. Należy pamiętać, że uczulenie może mieć charakter zarówno całoroczny, jak i sezonowy (np. o określonej porze roku, gdy wzmożone jest pylenie danej rośliny). 

W zależności od dolegliwości pacjenta alergolog może zalecić unikanie konkretnych czynników uczulających bądź też odczulanie. Wdrażane jest również leczenie objawów uczulenia takich jakich nieżyt nosa, łzawienie oczu, zapalenie spojówek, pokrzywka, rumieńce, nacieki, obrzęki, duszności, ból brzucha, kaszel, wymioty czy też wzdęcia i biegunki.