Logopeda

Logopeda to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń mowy i języka.


W przypadku wystąpienia któregokolwiek z poniższych problemów należy skonsultować się z logopedą, który zaproponuje odpowiednie terapie i ćwiczenia, aby pomóc poprawić jakość mowy oraz umiejętności komunikacyjne.


Kiedy warto udać się do logopedy?

Problemy z mową — Jeśli masz trudności z mówieniem, takie jak bełkotanie, powtarzanie słów lub trudności w wymawianiu niektórych dźwięków, warto udać się do logopedy, który pomoże Ci poprawić jakość swojej mowy.

Trudności w komunikacji — Jeśli masz trudności w porozumiewaniu się z innymi ludźmi, np. wskutek zaburzeń językowych, afazji lub trudności w zrozumieniu mowy, warto skonsultować się z logopedą, który pomoże Ci poprawić umiejętności komunikacyjne.

Zaburzenia mowy u dzieci — Jeśli Twoje dziecko ma problemy z mówieniem, np. mówi niezrozumiale, powtarza słowa lub ma trudności w wymawianiu niektórych dźwięków, warto skonsultować się z logopedą, który pomoże mu poprawić jakość mowy.

Zaburzenia językowe u dzieci — Jeśli Twoje dziecko ma trudności z rozumieniem mowy, ma problem z czytaniem lub pisaniem, warto skonsultować się z logopedą, który pomoże mu poprawić umiejętności językowe.

Problemy z połykaniem — Jeśli masz trudności z połykaniem jedzenia lub płynów, warto udać się do logopedy, który pomoże Ci poprawić koordynację mięśni w jamie ustnej oraz gardle.

Mowa po zabiegu lub chorobie — Jeśli w wyniku choroby lub zabiegu chirurgicznego masz trudności z mówieniem, warto skonsultować się z logopedą, który pomoże Ci odzyskać płynność mowy.Lekarze

Agnieszka Pękacka
Agnieszka Pękacka
Logopeda

Godziny przyjęć:

  • Co druga sobota 8:00 - 16:00